fbpx

Wystawcy organizują warsztaty podczas obu dni targów. Każdy student znajdzie warsztat, który go zainteresuje. Rozwój umiejętności twardych, miękkich i innych zagadnień wartych poznania przed rozpoczęciem swojej ścieżki kariery.

Warsztaty podczas 26. ITP

Temat: Alokacja produktów w różnych kanałach dystrybucji.

 

Podczas krótkiego case study wcielisz się w rolę Planning Managera i będziesz mógł przekonać się, jak wygląda alokacja oraz dystrybucja milionów produktów w Europie Centralnej. Nasz łańcuch dostaw obejmuje 9 krajów, co czyni go niezwykle dynamicznym, a także pełnym wyzwań!

Pracować będziecie w zespołach 3-osobowych – możecie przyjść ze znajomymi lub podzielimy Was w trakcie warsztatu. Na każdy zespół wymagany jest jeden komputer z oprogramowaniem Excel – konieczne do wykonywania ćwiczenia. Dla zespołów, które poradzą sobie najlepiej z naszym case study przewidziane są upominki od firmy P&G.

 

Data: 13 marca, 10.15

Miejsce: Gmach Główny PW, sala nr 123

Czas trwania warsztatu: 90 min.

Kliknij i zapisz się na warsztat!

Temat: Rewizja strategii biznesowej marki Pantene

Podczas case study wcielisz się w rolę analityka biznesowego i zarekomendujesz całościowy plan zmiany strategii marki Pantene. Przedstawiciel Procter & Gamble zaprezentuje specyfikę działalności poszczególnych obszarów finansów w firmie, takich jak Plant Finance, Market Strategy & Planning, Corporate Finance i Sales Finance, wewnątrz których zaproponujesz nowy plan działania.

Data: 13 marca, 14.15
Miejsce: Gmach Główny PW, sala nr 160
Czas trwania warsztatu: 90 min.

Kliknij i zapisz się na warsztat

Temat: Niejednoznaczność otoczenia w firmie globalnej. Zagrożenia czy okazja do rozwoju?

Wyobraź sobie strategiczny dla biznesu projekt, w który zaangażowane są osoby różnych narodowości, o różnym doświadczeniu. Projekt, którego implementacja jest priorytetem, chociaż brak w nim jednoznacznych danych przemawiających za konkretnym rozwiązaniem. Zostajesz poproszony o przejęcie roli project managera. Przyjmiesz wyzwanie? Przyjdź na warsztat “Niejednoznaczność otoczenia w firmie globalnej. Zagrożenia czy okazja do rozwoju?” i przekonaj się co znaczy zmienność środowiska, wielokulturowość i realizacja projektów w Mars.

Prowadzący: Maja Szczepańska – Team Leader, European Engineering Leadership Program

Donat Bula – Project Engineer, European Engineering Leadership Program

Michał Rusin – Technical Manager

 

Data: 13 marca, godz 12.15
Miejsce: Gmach Główny PW, sala nr 123
Czas trwania warsztatu: 120 min.

Kliknij i zapisz się na warsztat!

 

Temat: Tramwaje pod lupą- czyli kierunki rozwoju komunikacji tramwajowej w Warszawie

W trakcie warsztatu każdy z uczestników będzie próbował swoich sił w zadaniach, które na co dzień towarzyszą naszym inżynierom w procesie planowania i realizowania inwestycji obejmujących budowę nowych tras i zajezdni oraz dostawę i obsługę nowoczesnego taboru tramwajowego.

Zapraszamy! Na każdego z uczestników czeka tramwajowa niespodzianka.

Data: 13 marca, godz. 10.15
Miejsce: Wydział Inżynierii Lądowej, sala nr 407
Czas trwania warsztatu: 90 min.

 

Kliknij i zapisz się na warsztat!

Temat: Od pomysłu do Artworku.

Na warsztatach studenci będą mieli wyjątkową okazję zapoznać się z informacjami skąd biorą się informacje na etykietach, jak powstają claim’y oraz zmierzyć się z problemem logistycznym – paletyzacja.

Data:  12 marca, 10:15
Miejsce: Gmach Główny PW, sala nr 422A
Czas trwania: 90 minut

Kliknij i zapisz się na warsztat!

Temat: Od Surowca do Tabletki. Warsztaty technologiczne.

Na warsztacie uczestnikom zostaną przedstawione podstawowe grupy składników wchodzące w skład tabletki. Po czym uczestnicy sami stworzą recepturę na bazie wcześniej otrzymanych informacji. Następnie omówimy krok po kroku powstanie tabletki omawiając proces produkcji.

Data: 13 marca, 14:15
Miejsce: Gmach Główny PW, sala nr 308A
Czas trwania warsztatu: 90 min.

Kliknij i zapisz się na warsztat!

Temat: Assessment Centre jako metoda oceny kandydatów – symulacja sesji z udziałem uczestników warsztatu

Jak przetransportować jajko na drugą stronę stołu bez dotykania? Takie zadanie może pojawić się na spotkaniu rekrutacyjnym. Podczas warsztatu PKP Intercity wyjaśnimy, jakie kompetencje są oceniane w trakcie assessment center i na co zwrócić uwagę, aby dobrze wypaść. Spotkanie poprowadzą Angelika Fons – certyfikowany coach i mediator, pasjonatka rozwoju osobistego, Marlena Kalinowska – doświadczony rekruter oraz Edward Szumilak – andragog i asesor.

Data: 12 marca, godz. 14:15
Miejsce: Gmach Główny PW, sala nr 213
Czas trwania warsztatu: 120 min.

 

Kliknij i zapisz się na warsztat!

Temat: Grupa Żywiec, Browar w Warce zaprasza na warsztat praktyczny optymalizacji pracy linii rozlewniczej.

 

Jeśli lubisz wyzwania , znasz metody TPM i masz dobre pomysły, które chciałbyś sprawdzić to jesteś idealnym uczestnikiem naszego warsztatu.

Pomóż nam zoptymalizować pracę linii rozlewniczej piwa.

 

Data: 12 marca, godz. 12:15
Miejsce: Gmach Główny PW, sala nr 206
Czas trwania warsztatu: 90 min.

 

Kliknij i zapisz się na warsztat!

Temat: Architektura nowoczesnego Data Center oczami programisty.

 

Technologie informatyczne ulegają nieustannym zmianom wymuszonym przez ciągle wzrastające wymagania i oczekiwania. Jeszcze kilka lat temu dało się zaobserwować wyraźny podział na obszary takie jak sieci LAN, WAN, Data Center etc. Dzisiaj również aktualna jest powyższa klasyfikacja jednak uważny obserwator zwróci uwagę na fakt, że wszystkie wymienione obszary zaczynają wykorzystywać wspólne protokoły i mechanizmy. Zastosowania, które do niedawna zarezerwowane były wyłącznie dla rynku operator telekomunikacyjnych z powodzeniem znajdują zastosowania w nowoczesnych centrach danych. Kolejnym widocznym trendem jest przenikanie się światów inżynierów sieciowych i programistów. Te dwa do tej pory odrębne środowiska zaczynają ze sobą współpracować i kooperacja ta następuje w coraz większym stopniu czego przykładem jest najnowszy trend Software Defined Networking. Warsztaty ’Nowoczesne Data Center oczami programisty” mają na celu zaprezentowanie  wyzwań z jakimi musi uporać się nowoczesne centrum danych, technologii w nim zastosowanych oraz obszarów, w których programiści wnoszą swój wkład w dziedzinę sieci komputerowych XXI wieku.

Poruszone zostaną zagadnienia takie jak:

1) Budowa sieci underlay w oparciu o IGP (ISIS/OSPF) lub BGP (eBGP/iBGP)

2) Budowa sieci overlay w oparciu o control plane realizowany przez centralny kontroler lub model rozproszony eVPN

3) Tunelowanie VxLAN/MPLS

4) Automatyzacja w DC

Data: 13 marca, godz. 12:15
Miejsce: Gmach Główny PW, sala nr 165
Czas trwania warsztatu: 90 min.

 

Kliknij i zapisz się na warsztat!

Temat: Optymalizacja przepływu na linii produkcyjnej.

 

Gra symulacyjna uwidaczniająca różnice pomiędzy różnymi typami produkcji. Zwizualizujemy sobie przepływ produktu w systemie pchanym i ciągnionym. Sprawdzimy ich konkretne przełożenie na wskaźniki przemysłowe (OEE, Lead Time) oraz poszukamy dźwigni pomagających usprawnić proces.

 

Data: 12 marca, 10:15
Miejsce: Gmach Główny PW, sala nr 437
Czas trwania warsztatu: 90 min.

 
Zapisy na warsztat zamknięte!

Temat: Rozwiązanie Ecostruxure Machine Advisor

IOT w przemyśle. Nowoczesne technologie zapewniające łatwiejszy monitoring i diagnostykę w maszynach i procesach technologicznych:

– Node-red

– Monitoring danych w chmurze

– Rozszerzona rzeczywistość

Data: 12 marca, 12:15
Miejsce: Gmach Główny PW, sala nr 422
Czas trwania warsztatu: 90 min.

 

Kliknij i zapisz się na warsztat!

Temat: Zastosowanie metod sensorycznych w codziennym życiu.

Podczas warsztatu zostaniesz wprowadzony w podstawy analizy sensorycznej – przede wszystkim jakie jest  zastosowanie zmysłu węchu w procesie projektowania nowych produktów spożywczych i ich odbioru przez konsumenta.

Data: 12 marca, 10:15
Miejsce: Gmach Główny PW, sala nr 206
Czas trwania warsztatu: 90 min.

 

Kliknij i zapisz się na warsztat!

Temat: Produkcja paliw silnikowych w PKN ORLEN

Podczas spotkania przedstawimy założenia technologiczne wykorzystywane w produkcji paliw silnikowych, a także tych do silników w turbinach statków powietrznych. Przybliżymy studentom wybrane zasady komponowania produktów wytwarzanych w rafinerii, sposoby przewidywania właściwości, jak i metody weryfikacji. W czasie spotkania studenci poznają wyzwania w zakresie rozwoju paliw i perspektywy na przyszłość.

Data: 12 marca, 14.15
Miejsce: Gmach Główny PW, sala nr 4
Czas trwania warsztatu: 90 min.

 

Kliknij i zapisz się na warsztat!

Temat: Procesy planowania, opracowania technologii i realizacja obsługi technicznej samolotów pasażerskich.

Uczestnicy warsztatów prowadzonych przez LOTAMS będę mieli okazję poznać procesy planowania i realizacji obsługi samolotów wąsko i szerokokadłubowych. Prowadzący warsztaty to doświadczeni pracownicy, którzy nie tylko przekażą wiedzę, ale także podzielą się swoimi doświadczeniami na konkretnych przykładach części lotniczych oraz odpowiedniej dokumentacji technicznej. Jest to znakomita okazja, aby porozmawiać z fachowcami – praktykami, dla których serwis techniczny samolotów jest nie tylko pracą, ale także pasją

Data: 12 marca, 12:15
Miejsce: Gmach Główny PW, sala nr 4
Czas trwania warsztatu: 90 min.

 

Kliknij i zapisz się na warsztat!

Temat: Konstruktor w branży Automotive.

Zastanawiasz się jak wygląda praca konstruktora u światowego lidera branży motoryzacyjnej?  Weź udział w naszym warsztacie, podczas którego poznasz specyfikę pracy w Dziale Rozwoju Technicznego w Volkswagen Poznań i  dowiesz się, jak tworzy się pojazd samochodowy przed wdrożeniem go do produkcji seryjnej.

Data: 12 marca, 14:15
Miejsce: Gmach Główny PW, sala nr 208
Czas trwania warsztatu: 90 min.

 

Kliknij i zapisz się na warsztat!

Temat: Nordea Agile Transformation: A Quest for Technical Excellence, Productivity and Happiness.

Ciężko jest wyobrazić sobie nowoczesną bankowość bez doskonałych rozwiązań informatycznych. Żeby sprostać wciąż rosnącym oczekiwaniom, rozwiązania te muszą być idealnie dopasowane do potrzeb klientów. Muszą one być także dostarczone w jak najkrótszym czasie, w sposób zapewniający bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. Nordea oferuje swoim klientom rozwiązania opracowywane przez samoorganizujące się zespoły informatyczne, które pracując wspólnie z użytkownikami biznesowymi, znajdują coraz nowsze sposoby na zwiększanie zadowolenia klientów

Podczas prezentacji opowiemy o szukaniu nowych sposobów pracy zespołowej, o zmianach w sposobie myślenia na temat wytwarzania oprogramowania, o wyzwaniach stojących przed zespołami Agilowymi oraz o duchu nieustannego doskonalenia – zarówno własnych umiejętności jak i jakości wytwarzanych produktów.

Data: 12 marca, 12:15
Miejsce: Gmach Główny PW, sala nr 213
Czas trwania warsztatu: 90 min.

Kliknij i zapisz się na warsztat!

Temat: Studia MBA oraz kształcenie menedżerskie w karierze inżyniera.

Kończysz studia techniczne i zastawiasz się jak zaplanować  swoją ścieżkę kariery? Zapraszamy na spotkanie z ekspertami biznesu. Specjalnie dla studentów Politechniki Warszawskiej w 2019 roku zostanie uruchomiony bezpłatny program Certificate in Business for Engineers – kurs menedżerski, finansowany z środków UE.

Wykorzystaj zdobytą wiedzę i połącz umiejętności techniczne z biznesem? Poznaj  rozwiązania dla najlepszych.

Przyjdź i sprawdź osobiście!

Data: 13 marca, godz. 14:15
Miejsce: Gmach Główny PW, sala nr 306
Czas trwania warsztatu: 90 minut

Kliknij i zapisz się na warsztat!

Temat: Ekonomia w planowaniu produkcji. Ustawianie stosu urządzeń.

Warsztat będzie dotyczyć styku zarządzania produkcją i zarządzania wynikiem w zakładzie wytwarzającym energię elektryczną. Pokrótce scharakteryzowane zostaną controlling i jego zastosowanie, podstawowe narzędzia zarządzania marżą i rynki produktów energetycznych oraz ich wpływ na sposób zarządzania przedsiębiorstwem.

Data:12 marca, 10:15
Miejsce: Gmach Główny PW, sala nr 4
Czas trwania warsztatu: 90 min.

 

Kliknij i zapisz się na warsztat!

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami

natalia.sentkowska@BEST.warszawa.pl

tel.: (+48) 693 888 483