Tramwaje Warszawskie inwestują w nowoczesność

Komunikacja tramwajowa na świecie przeżywa renesans. Także Warszawa wpisuje się w ten trend, realizując ambitny program inwestycyjny – m.in. zwiększając zasięg tramwajów w stolicy dzięki budowie nowych torowisk. Właśnie udostępniliśmy Wam wyczekiwaną trasę tramwajową na ulicy Kasprzaka, która usprawni poruszanie się po stolicy wszystkim mieszkankom i mieszkańcom Odolan oraz okolic ulicy Jana Kazimierza. Przyśpieszy też podróż z Bemowa do centrum miasta. Do końca zbliża się realizacja linii do samego Wilanowa (z odnogą na Gagarina), przyczyniając się tym samym do istotnego rozwoju sieci połączeń tramwajowych w stolicy, a także umożliwiając okolicznym mieszkańcom szybsze i bardziej komfortowe przejazdy pomiędzy poszczególnymi dzielnicami. To jednak nie wszystko, gdyż na następne lata mamy zaplanowane kolejne projekty. Do obsługi nowych tras skierowaliśmy m.in. nasze najnowocześniejsze tramwaje marki Hyundai. To pojazdy unikalne, ponieważ były „szyte na miarę” – twórcy dostosowali je bezpośrednio do specyfiki stołecznych torów. W konstrukcji znalazły zastosowanie innowacyjne rozwiązania, dzięki którym powstał energooszczędny tramwaj zapewniający pasażerom nie tylko dostępność i wysoki komfort podróży, ale będący też wyjątkowo cichym środkiem transportu. Na nowatorskie i ekologiczne rozwiązania stawiamy także
w naszych zakładach, czego przykładem jest zajezdnia tramwajowa na Annopolu, jeden z największych
i najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce! Projekt podniesienie komfort i niezawodność realizowanych przez Spółkę Tramwaje Warszawskie przewozów zbiorową komunikacją tramwajową.

Kierujemy się tym, aby podróż transportem publicznym była bardziej komfortowa – prowadzimy również naprawy i modernizacje infrastruktury torowej. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *